výdejové okénko s jídlem

Tipy na gastro, kulturu i módu v době karantény

Společná pomoc potřebným i sladší izolace

Ani v této nelehké době nezapomíná Together na své příznivce a připravuje pro ně co nejlepší, posilňující a zdravá jídla take away. Jídla objednávejte ideálně telefonicky, aby byla hned připravená a nemuseli jste čekat před restauracemi. Například u Cukráře Skály ví, že nejúčinnějším bojem proti trudomyslnosti je poctivý zákusek, a proto na obou prodejnách zavedli “okénkový” provoz, díky kterému si můžete dopřát své oblíbené dobroty i v těchto dnech. Navíc se Together rozhodl pomáhat a každý den rozdá 30 obědů zdarma tam, kde je to nejvíc potřeba. Radost už tak restaurační síť udělala lékařům na infekčním oddělení a dětském příjmu ve Fakultní nemocnici Motol, lékárnách U Zlatého Lva a U Krále Jiřího, ženám z vietnamské komunity, které vytvořily facebookovou skupinu čítající 400 lidí, šijí roušky a posílají je do nemocnic. Tím pomoc nekončí.

Více informací najdete na restaurants.tgthr.cz

 

Nechte vařit za vás, Pizza Coloseum a Pivovar Národní zavádí vlastní rozvoz

K restauracím, které se snaží ulehčit rodinám i pracujícím současnou nelehkou situaci, patří také Pizza Coloseum. Tento týden zavedla vlastní rozvoz i take-away okénka v Praze, Brně a Hradci Králové. Rozvoz je od útraty 350 Kč zdarma, u výdejního okénka neplatíte ani za obaly. Na menu najdete to nejoblíbenější z celoroční nabídky: saláty, těstoviny, lososa a desítku druhů pizz, které můžete objednat také v celozrnné variantě. A nezapomeňte na desert – tiramisu šéfkuchaře Marka Rauvolfa vám osladí život. Nutné uzavření prostor pak většina podniků využívá k malování nebo k jarnímu úklidu.

Více informací najdete na www.coloseum.cz

Aktivitu „Roušky všem“ podporují i Vasky

Koukněte na vasky.cz a nejprve objevte příběh mladičkého podnikatele Vaška Staňka, zlínského rodáka, který založil Vasky v pouhých 18 letech s cílem navázat na baťovskou tradici a vzkřísit obuvnické řemeslo v ČR. Vasky se nyní rozhodli, že vedle bot budou nějakou dobu šít i roušky. Navíc během pár hodin zrealizovali i spolupráci s Maappi, a tak řada zlínských zdravotníků nebo řidičů MHD bude nosit roušky s dopravní mapou. Pokud podpoříte Vasky v této nelehké době, jako oni podporují ty, co ji nyní nejvíc potřebují, budou vám moc vděční. Vybírejte z široké nabídky ručně vyráběných celokožených designových bot. Vzhledem k tomu, že e-shop je momentálně jediná cesta, jak boty nakupit, Vasky se rozhodli zavést dopravu zdarma a také prodloužit dobu vrácení na 30 dní, abyste si mohli nové Vasky v klidu vyzkoušet a rozhodnout se, jestli vám na noze dobře sedí.

Více informací na www.vasky.cz

 

Pošlete staré knihy do ozonové komory aneb jak si vydělat i v karanténě

Četba se teď dostane zřejmě opět na výsluní coby oblíbená kratochvíle. A protože v knihkupectví si nyní knihami nezalistujete, zbývá se spolehnout pouze na online. Knihobot, moderní antikvariát Pavla Pekaře, Dominika Gazdoše a Davida Gazdoše, je na digitalizaci a přehlednosti založen, vysněné knižní kousky tak najdete v mžiku přímo na webu www.knihobot.cz. Knihy si pak můžete buď nechat dovézt, nebo se zastavit v pražských Holešovicích, kde kluci zřídili výdejní okénko. Pokud si naopak najdete čas si bohatě zásobenou knihovnu protřídit a vyřazené knižní kousky poslat dál, kluci k vám pošlou kurýra, který od vás knihy převezme. Knihy v Knihobotu nafotí, umístí na e-shop a po prodeji se s vámi férově rozdělí. Knihy nově přijaté od zákazníků dezinfikují ozonem. Pro ozonový generátor teď uvolnili dokonce vlastní kancelář, z níž udělali dezinfekční “ozonovou komoru”. Můžete se na ně tedy spolehnout i v časech koronaviru.

Více informací najdete na www.knihobot.cz

 

Světluška svítí v nouzi

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, celoročně podporuje zrakově postižené a pomáhá jim žít život dle vlastní volby. Nyní pohotově uzpůsobuje svou pomoc těm, kteří se ocitli v tíživé situaci v důsledku vyhlášené nouzového stavu. Jednotlivci, tedy osoby s těžkým zrakovým či zrakovým kombinovaným postižením a pečující rodiče o takto postižené děti, mohou o pomoc žádat v rámci grantového programu Člověk v nouzi, jenž celoročně podporuje ty, kteří se ocitli v nepříznivém životním období. Právě tuto pomoc se nyní Světluška rozhodla rozšířit také o podporu všem těmto osobám, které v důsledku uzavření škol, stacionářů a dalších sociálních služeb nemohou docházet do zaměstnání či vykonávat samostatně výdělečnou činnost.

Více informací najdete na www.svetluska.net

 

Rostlinní imunohrdinové od Nemléka

Máloco je nyní tak klíčové, jako svědomitá hygiena, kvalitní spánek a zdravá strava. Ať už jste dlouhodobými příznivci pestrého stravování, nebo se nad změnou k lepšímu zamýšlíte teprve v posledních dnech, s rostlinným Nemlékem rozhodně nešlápnete vedle. Amálie a David, nemlékoví zakladatelé, nyní znovu uvádí na trh Nemléko Golden s kurkumou, černým pepřem a skořicí. Zlatavá kurkuma má antioxidační účinky a ve spojení s pepřem navíc posiluje imunitní systém. Vedle Nemléka Golden svítí v posledních týdnech ještě jeden imunohrdina – Bacilli Kimchi. Veganské kimchi obsahuje vedle fermentovaných mořských řas Wakame a hub shiitake podobné ingredience jako to pravé, korejské – čínské zelí napa, daikon ředkev, pórek, zázvor, česnek, sójovou omáčku a rýžovou mouku, to vše s bio certifikací. Fermentovaná zelenina obsahuje nesmírné množství probiotik, a tak i zobáním téhle dobroty významně přispějete vaší obranyschopnosti.

Více informací najdete na www.nemleko.cz

 

Ručně vyráběné batohy z Indie Bagind

Bagind představuje jarní trochu extravagantní kolekci Flamingo. Za koženými batohy, taškami, kabelkami a dalšími doplňky stojí vášnivý cestovatel a dobrodruh Lukáš Matějček, který založil Bagind v roce 2017 po návratu ze své cesty po Indii, kde se seznámil s místním výrobcem batohů. Veškeré Bagind kousky jsou ručně vyráběné v Indii rodinnou firmou s dlouholetou tradicí, která sahá až do roku 1955. Po klasické hnědé a černé kolekci nyní Bagind navzdory koronaviru představuje průlomovou růžovou kolekci Flamingo oslavující pestrost a výjimečnost života. Bagind také zavedl dopravu zdarma!

Více informací na www.bagind.cz

 

Podpořte české spisovatele, Jakub Trpiš vydal knihu Revoluce

Veřejný kulturní život bohužel na tyto týdny ustal, o to více času je ale na čtení. Podpořte české spisovatele! Politický thriller Revoluce Jakuba Trpiše, autora bestselleru Volba, přináší syrový obraz možné budoucnosti naší země. Co nás jako národ definuje? A dokážeme se spojit, abychom to ochránili? Téma současnější, než bychom si možná ještě před několika týdny mysleli, rozebírá stav české společnosti v letech 2006-2026. Provokativní román, který vyšel na začátku roku, navíc doplňuje soundtrack zkomponovaný Karlem Antonínem. Třiatřicetiletý autor je sám sobě i nakladatelem, knihu můžete koupit také v e-podobě a objednat ji jedním klikem z pohodlí domova.

Více informací najdete na www.kniharevoluce.cz

ZDROJ:https://gastroahotel.cz/tipy-gastro-kulturu-i-modu-dobe-karanteny/

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.