6 tipů, jak být kids friendly restaurace a mapa nejhravějších podniků v Čechách

Mít restauraci přátelskou k dětem může být velkým přínosem. Přece jen, rodiny s malými dětmi představují lukrativní demografickou skupinu a děti jsou mnohdy těmi nejnáročnějšími zákazníky. První otázka, kterou byste si ale měli položit, je ta, jestli je status kids friendly správný pro koncept vaší restaurace. Jestli váš podnik nabídkou oslovuje spíše luxusnější klientelu, pak tyhle nápady pro vás nemusí být to pravé. Pokud však chcete přilákat víc rodin jako zákazníků, možná zjistíte, že některé z našich tipů stojí za prozkoumání.

Jak tedy vytvořit prostředí restaurace, které osloví rodiny? Jdeme řádit!

#1 Dětské menu

Jak je známo, děti mohou mít na rozhodnutí rodičů o nákupu velký vliv. Na nejzákladnější úrovni je tedy dobré nabízet jídla, která děti chtějí jíst: mini burgery či pizza, fish & chips, řízečky, zeleninová pyré… Vedle toho je fajn mít také dětské porce některých typických jídel vaší restaurace. Při prezentaci svého menu máte několik možností. Jídelníček pro děti můžete zařadit do běžného jídelníčku nebo můžete vytvořit zcela samostatné dětské menu. Jako omalovánky, křížovku, puzzle či klidně jako origami. Malé děti většinou neumí číst, takže čím více jim dokážete nabídku zvizualizovat a zatraktivnit, tím lépe pro všechny.

#2 Vytrénovaný personál

Je možné, že mnoho zaměstnanců vaší restauraci nemá s dětmi zkušenosti. Možná ještě sami ani nejsou rodiči, možná nikdy s dětmi nepracovali. Proto je na malé zákazníky dobře vytrénujte. Od správného usazení rodin k velkému stolu, až po komunikaci.

#3 Stoličky a podsedáky

Děti nejsou jen malí dospělí. Často vyžadují i speciální sezení, jako je vysoká židle nebo podsedák. Budete také potřebovat vyřešit možnosti, jak usadit více dětí najednou. Při řešení výbavy dbejte na normy, kvality výrobce a bezpečí dětí. Nikdo z hostů nechce odcházet z vaší restaurace se zraněným prckem.

interiér restaurace

#4 Voskovky i stolní hry

Děti se v restauracích nudí. A když se děti nudí, otravují své rodiče. To může vést ke zkráceným návštěvám nebo k méně příjemnému zážitku z jídla. A to vše může vést ke snížení pravděpodobnosti, že vás rodina znovu navštíví. Je to začarovaný kruh. Tak raději dětem nabídněte pořádnou zábavu. Pastelky a papírová prostírání na kreslení jsou základ, starším nabídněte karty, komiksy nebo digitální zábavu v podobě tabletu.

#5 Dětský koutek

Ještě extravagantnější možností zábavy je vybudování plnohodnotného hřiště uvnitř vaší restaurace. Pokud se ale vydáte touto cestou, měli byste mít vyřešenou otázku odpovědnosti a údržby. Děti si totiž rády chodí hrát s kousky svého oběda.

dětský herna

#6 Marketing přesně pro rodiny

Nabídka Děti jedí zdarma! se těší čím dál větší oblibě. Stačí si jen stanovit, na kterou věkovou skupinu cílíte. Podniky mají většinou nastavenou hranici do 12 let. Marketing je samozřejmě postavený tak, že dospělí platí plnou cenu a děti jsou zdarma. Raději to ale k nabídce nezapomeňte připsat. Co je samozřejmé pro vás, nemusí být pro druhé.

Klasik praví: „Děti nepatří do kavárny, jsou-li však již v kavárně, musí se slušně chovat. Nechovají-li se slušně, nemohou za to děti, ale rodiče, kteří je řádně nevychovali. Nevychovaní rodiče nepatří do kavárny.“ Motto je to sice staré, ale v mnoha případech stále platné. Proto pro vás máme tipy na osvědčené podniky, kde jsou na vás i vaše malé kopie dobře připraveni.

 

Bruxx

Bruxx je restaurace s belgickou a francouzskou kuchyní. Kromě toho, že to tu skvěle umí s mušlemi, má navíc restaurace obrovský dětský koutek s hlídáním, perfektní servis a přístup k rodinám s dětmi. Doporučuje deset z deseti 👶.

Vinohradský parlament

Kdybyste náhodou neměli chuť na mušle, skočte vedle na českou kuchyni do Vinohradského parlamentu. Koutek je totiž pro obě restaurace společný.

Food Lab

Food Lab je místo, kde se sdílí zážitky. A nejen ty gastronomické. Ve zdejším nadstandardně vybaveném dětském koutku s dohledem vašim ratolestem nabízí široké vyžití, včetně lezecké stěny, dětského kina, video her a mnoha dalšího.

U Čápa

Kousek na Kořenovem, ve vesničce Příchovice, najdete penzion U Čápa. Kromě parádně vybaveného venkovního hřiště tu mají i rozhlednu s muzeem Járy Cimrmana a interaktivní lesopark. Ráj je to nejen borůvkových knedlíků a řemeslného piva, ale také dětských radovánek.

V Polích

Restaurace V Polích je klasickou venkovskou restaurací. Kromě skvělého jídla si tu můžete při obědě střihnou i kroket a pétanque. Dětský koutek je samozřejmostí.

El Asador

Jihoamerický gril El Asador patří mezi ty podniky, které mají skvělé nedělní brunche. O to skvělejší je, že jsou zvýhodněné pro děti od 90 do 130 centimetrů výšky, a to o polovinu ceny.

krásně naservírované jídlo

Musa Restaurant

Radotínská Musa připravuje pro všechny rodiny s dětmi rovnou celé víkendy. Pro každé dítko je pak k dispozici samoobslužný „all you can eat“ dětský raut s bezednou domácí limonádou, kuřecími mini řízečky s bramborovou kaší, těstovinami s rajčatovou omáčkou, palačinkami a také výbornou a poctivou Puro Gelato. Ach, být tak zase dítětem!

Hostinec Depo

Stylovka Hostinec Depo v Českém Krumlově nabízí malebný pohled do zrenovovaného parku u zámku podél říčky Polečnice s ovocným sadem a dětským hřištěm. Po jídle si tu ovšem můžete dopřát i netradiční rodinnou zábavu – hru diskogolf. Zaručeně u ní vytrávíte.

Lobster Family Restaurant

Olomoucká rodinná restaurace Lobster nabízí skvělé jídlo z poctivých surovin a dobré pití. Pro děti je tu vždy připraveno dětské menu a limonády, omalovánky, pastelky, židličky, zábavný dětský koutek, akvárium a mnoho dalšího.

Farma Drmaly

Tahle rodinná farma hospodaří v obci Drmaly nedaleko Chomutova. Kromě chovu koz, krav a slepic se zabývá výrobou produktů z kravského a kozího mléka. Specialitou je zdejších 23 druhů vynikající zmrzliny. Takže dva kopečky do kornoutku a hurá šmírovat zvířátka za plotem.

ZDROJ: https://magazin.storyous.com/6-tipu-jak-byt-kids-friendly-restaurace-a-mapa-nejhravejsich-podniku-v-cechach/