2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?
Jsem moc rád, že dvě moje nejoblíbenější jídla umím sám připravit – salát caprese a špagety carbonara. S větším nasazením bych se asi zvládl doučit vařit i některá další jídla, ale díky kuchařským schopnostem manželky zůstanu v kuchyni i nadále ve své nejsilnější pozici, a to v pozorování a následné konzumaci. A když zrovna na vaření nemáme moc času, anebo si chceme pochutnat na něčem zajímavém, rádi vyrazíme do restaurace, třeba do Mlýnce u Karlova mostu a nebo na výborné mušle do Bruxx.

3.
Co vám přináší klid v duši?
Když je celý dům uklizen, je ticho, děti spí a já mohu při západu slunce odpočívat na zahradě na lehátku pod naším osmdesátiletým dubem. Klid v duši mám obecně hlavně při tichu, asi jediná hlučná činnost, která mě také uklidňuje, je sekání trávy na zahradě. Hlavu si vyčistím i během sportování, při monotónních pohybech, u kterých nemusím vůbec přemýšlet – plavání a běh.
4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?
Po dlouhé pauze jsme s manželkou a dětmi opět začali lyžovat a znovu jsme objevili, jak je tento sport zábavný. Díky hraní si s mými dětmi se také moc rád vracím do dětských let, baví mě vidět svět dětskýma očima.
5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?
Z novější tvorby mě žádný film či seriál, kterých bych mohl doporučit, nenapadá. Rád se vracím k filmům, které jsem s oblibou sledoval na střední škole – třeba Amarcord a La Strada od Federica Felliniho. Ze seriálů bych vypíchl Lynchovo Městečko Twin Peaks. Na víkend bych kromě filmů a seriálů rozhodně doporučil i nějakou dobrou knihu. Z nedávného výletu po Paříži jsem si z Centre Pompidou přivezl monografie od architekta Arno Brandlhubera a také knihu Houses od Smiljana Radice. Velice zajímavá byla také kniha od architektů BIG s názvem Formgiving. Byl bych moc rád, pokud by se povedl zrealizovat jejich návrh Vltavské filharmonie a v České republice bychom tak po dlouhé době opět měli světovou architekturu.
ZDROJ: https://www.selectedmag.cz/luxury-living/patecni-petka-architekt-david-chmelar-ve-vikendovem-dotazniku/