Zahrádka restaurace Sia

Tipy na restaurace v Praze, kde zažiješ gurmánský zážitek i během oběda

Čeká tě důležitá pracovní schůzka nebo si chceš jen zpříjemnit den skvělým obědem v podniku, ve kterém zažiješ i gastronomický zážitek? Připravili jsme pro tebe tipy na restaurace v Praze, kde mají polední menu vychytané do posledního detailu. Jídlo je zde připravené z kvalitních surovin, vyvážené, skvěle chutná a zároveň je i pastvou pro oči. Perfektní servis zaručí, že se tam budeš chtít vracet.

Praha toho má v obědovém čase hodně co nabídnout, a to i v Michelinem oceňovaných podnicích, kde sice za degustační večeři pro jednoho dáš třeba i 4000 korun, ale za hvězdné polední menu o dvou chodech zaplatíš přibližně 800 korun, a to už je příjemnější nabídka, když vezmeš v potaz, že tě kromě jídla čeká i zážitek.

Rozdíl zde poznáš jen v ceně, kvalita jídla se nemění

Samozřejmě do takových restaurací nelze chodit každý den. Pokud tě zajímá, jak chutná například jídlo od šéfkuchaře Oldřicha Sahajdáka z restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise oceněné michelinskou hvězdou či od šéfkuchaře Radka Kašpárka, jenž stojí za podnikem Field, který loni obdržel též jednu hvězdu, využij naše tipy.

 

V článku ti poradíme, kde se dobře najíš do dvou až tří stovek. Pro lepší představu o ceně a výběru jídel přikládáme ke každému podniku polední menu.

Sia restaurant

Sia je součástí gastroaliance Together, která stojí za vznikem pražských podniků, jako jsou například belgická brasserie Bruxx či Vinohradský parlament. Tato luxusní asijská restaurace s ikonickým interiérem se nachází v krásných prostorách Šporkovského paláce nedaleko Masarykova nádraží. Večer to tu opravdu žije, vnitřní prostory navozují atmosféru rušných asijských tržišť a signature drinky tečou proudem.

Jejich pekingskou kachnu připravovanou tradičním způsobem s neodolatelně křupavou kůrčičkou, podávanou ve třech chodech, si zde oblíbil snad každý. Obsluha je příjemná, ráda doporučí a vysvětlí ti, co přesně za jídlo konzumuješ. Sia nabízí ale i obědy, které jsou cenově dostupné, tak se na ně pojďme podívat.

Hlavní chody se pohybují okolo 170 korun a můžeš si je vychutnat i na zahrádce. Každý den tě naláká jiná nabídka, která zahrnuje jídlo dne, malou polévku, předkrm či salát a jeden chod připravovaný na wok pánvi. Na poledním menu můžeš najít poklady z asijské, ale i indické kuchyně.

Co musíme určitě vyzdvihnout, je komunikace se zákazníkem skrze sociální sítě, jelikož všechna jídla z denní nabídky najdeš na facebookovém a instagramovém profilu restaurace, takže můžeš vybírat i očima.

ZDROJ: https://refresher.cz/119156-Tipy-na-restaurace-v-Praze-kde-zazijes-gurmansky-zazitek-i-behem-obeda