pozvánka na festival vína

TIPY NA VÍKEND 27. – 28. SRPNA

Praha

Kdo by nezal strahovský stadion, co o něm ale doopravdy víte? Vyražte na víkendovou komentovanou prohlídku stadionu, která je vhodná i pro děti. Prohlídka jednoho z největších stadionů světa odkryje nejen poutavý příběh jeho vzniku, ale nabídne dětem možnost se interaktivní formou dozvědět více o architektuře tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky. Děti se budou moci podívat do prezidentského salonku, prozkoumat tribuny a zamyslet se nad současnou funkcí rozsáhlých prostor.

V sobotu 27. srpna 2022 se tradičně vypraví zvláštní vlak v trase původního rychlíku Otava: Praha-Smíchov – Sušice a zpět. Vlak bude veden „Zamráčenou” 749.146, takže si užijete zvukovou kulisu motoru K6S 310 DR. Ve vlaku bude zajištěn prodej občerstvení (točené pivo, limonáda a něco k zakousnutí).

Přijďte poslední prázdninovou sobotu 27. srpna oslavit do Galerie Harfa konec prázdnin s Festivalem lidových řemesel. Děti se pobaví u historických her nebo v kreativních dílnách, rodiče mohou zároveň v nákupním centru vyřešit školní nákupy. Na střeše nákupního centra si kluci budou moct zahrát na rytíře a malé slečny na princezny. Celá rodina se skvěle pobaví u historických her a soutěží, v kreativních dílnách, při šermířských vystoupeních či ukázkách tradičních lidových řemesel.

Česká MMA organizace I Am Fighter ohlašuje třídílný seriál MMA zápasů v garážích. Proběhne tři pátky po sobě na přelomu srpna a září v garážích Obchodního centra Šestka v Ruzyni. Mezi houževnatými bojovníky uvidíte nejenom české a slovenské amatérské naděje, ale taky známé tváře, jakými jsou Makhmud Muradov, David Kozma, Petr Kníže nebo Martina Jindrová.

Máte už mrazák plný borůvek, které jste si pilně během léta nasbírali, a najednou jste na ně dostali chuť? Jestli se vám nechce sahat do zásob na zimu, vyrazte na borůvkobraní ve Vinohradském Parlamentu. V menu budou nejen různé varianty borůvkových knedlíků, ale i dušená hovězí žebra s marinovanými borůvkami.

Středočeský kraj

Prožijte velkou kouzelnickou cestu kolem světa! Poletíte na výlet letadlem a v každé zemi, kde přistanete, na nás čekají typická a originální kouzla dané země. Děti budou s Pavlem Kožíškem čarovat přímo na jevišti a také se některá kouzla i naučí! Bezva zábava nejen pro děti. Doražte v sobotu do středočeské Líbeznice.

 

Vysočina

Pojďte se vydat po stopách klášterního pokladu na zámek Třebíč. Na děti v zámeckém areálu čeká nejen již zmíněná pátrací hra, ale i další úkoly, soutěže, a to od 14 do 17 hodin. Vstupné je do 60,- a děti do 2 let mají vstupné zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce bohužel nekoná.

Vyražte na večerní prohlídky hradu Kámen, do atmosféry 19. století se návštěvníci přenesou díky krátkým hraným scénkám, ze kterých se dozvědí něco o vzdělávání, módě, trávení volného času nebo stolování našich bohatších předků žijících na panském sídle.

Jihočeský kraj

Milujete paddleboarding? Vyražte na paddleboardingový festival! V Kempu na Novovém Živohošti se můžete zúčastnit dalšího ze závodů, kde můžete závodit nebo si jen udělat pohodový den u vody. Čekají vás závody sprint a long distance, závod vyvrcholí sobotním slavnostním vyhlášením Šampionů Českého poháru v paddleboardingu 2022.

 

Plzeňský kraj

Hračkářství Bambule vás zve na 1. ročník Festivalu Bambule v Plzni, který se bude konat 27. srpna v areálu Škodaland. Přijďte si užít skvělou zábavu s celou rodinou! Těšit se můžete na bohatý hudební i doprovodný program. Na hlavní stage vystoupí populární interpreti, jejichž show si užijí nejen děti, ale i rodiče. Představí se Kája dětem, projekt plný písniček a tanečků pro ty nejmenší. Své nejznámější písničky zazpívá také Karol a Kvído nebo Piggy a Lilly. Těšit se můžete na pěveckého duo Ben&Mateo a chybět samozřejmě nebude ani nejpopulárnější dívčí kapela současnosti – Lollipopz!

 

Karlovarský kraj

Pokud máte rádi vinařské akce, vyražte v neděli do Karlových Varů. Fanouškům dobrého vína se na Hlavní kolonádě představí 18 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným sommelierem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

 

Ústecký kraj

Máte rádi akce na hradech a zámcích a zrovna pobýváte v Ústeckém kraji? Vyražte na zámek Stekník, který sice nepatří k těm nejznámějším, ale má toho hodně co nabídnou. Mimo jiné se zapojí do Hradozámecké noci, oblíbeného projektu Národního památkového ústavu s názvem Hradozámecká noc – a to netradičními večerními a nočními hranými prohlídkami v zámeckých interiérech. Tentokrát se přeneseme do prostředí šlechtických zábav a slavností…

 

Liberecký kraj

Zveme zájemce o varhanní hudbu na každoroční varhanní koncert, který se uskuteční v libereckém kostele Nalezení sv. Kříže. Vstup je volný a vstupné dobrovolné. Na koncertu vystoupí varhaníci Filip Šmerda a Ondřej Smolík spolu s hobojistkou Zuzanou Tipkovou.

 

Královéhradecký kraj

Setkání příznivců skládacích kol Brompton se v letošním roce uskuteční v krásném městě Hradec Králové v rámci akce Hradecký cyklo festival 2022. Součástí setkání bude otevřené Mistrovství ČR a SR a to se zázemím profesionálního klání, kdy je závod vložen před start elitní kategorie Velké ceny Hradce Králové. Těšit se tak můžete na uzavřenou trať, profesionální čipovou časomíru a hlavně na skvělou diváckou kulisu. Během celého odpoledne bude připraven pestrý program v expo zóně závodu, zakončený v podvečerních hodinách koncertem populární kapely.

Další Hradozámecká noc se bude konat na hradu Potštejn. Doražte v sobotu na zámek k netradičním hraným prohlídkám, které vás do historie přenesou divadelníci místní za stylového doprovodu žesťového kvartetu. Prohlídky je třeba předem rezervovat. 

 

Pardubický kraj

V Pardubicích vyražte na prodejní výstavu vín, kde budete mít možnost ochutnat z vinařské produkce z Čech, Moravy i celého světa. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, jako koncerty Acoustic band nebo HEEBIE JEEBIES.

 

Jihomoravský kraj

Srdečně vás zveme na folklorní setkání se dvěma stovkami krojovaných v areálu telnického Sokola – setkání folklorních souborů z Moravy, Slezska a Slovenska v Telnici. Čeká vás tradiční kroje, lidová muzika, tance a veselá nálada pro všechny, kteří chtějí být u toho. Vstupné je dobrovolné. Na akci si se taktíž ocitnou stánkaři s řemeslnými výrobky jsou vítáni. Podrobný program akce se dozvíte v detailu článku.

Hustopečské vinařské bratrstvo, Hustopečská chasa a Město Hustopeče vás srdečně zvou na Zarážení hory a otevřené sklepy místních vinařů od 14:00 hodin. Každoroční tradiční obřad „Zarážení hory“ spojený s ochutnávkou vín ve vinařských uličkách během otevřených sklepů. Přijďte zarazit horu a oslavit tak začátek vinobraní. Během doprovodného programu se představí soubor Hustopečský Krajcárek, Darebný ženy a Michal Silnica.

Zveme vás na již v pořadí třetí Summer party ve Skull Caffé na České 31 v Brně. Společně si užijeme open air akci plnou hudby, kvalitních dýmek a dobrého pití. Akce se koná za každého počasí. Těšit se můžete i na CBD pivo a také ležáky.

 

Zlínský kraj

Přijďte prožít starobylý vinařský zvyk s názvem „Zarážání hory” spojený s country festivalem. Tento zvyk znamená, že od této chvíle je viniční trať uzavřena pro všechny včetně vinaře. Výjimku měli pouze nemocní a těhotné ženy. Zákaz trval do zahájení sběru hroznů. Můžete se těšit samozřejmě na košt vín. Podrobný program akce najdete v detailu článku.

 

Olomoucký kraj

Prázdniny utekly jako voda, a tak je pomalu načase se s nimi patřičně rozloučit. Jak? No přece dětským odpolednem na zámku v Čechách pod Kosířem! Na děti čeká maňáskové divadélkolukostřelba nebo korálková dílnička. Podobný program najdete v detailu článku.

 

Moravskoslezský kraj

Hořké čekání je u konce. Oblíbená akce Radegast den 2022 proběhne opět v Pivovaru Radegast v Nošovicích. Návštěvníky čeká nový areál vedle pivovaru, bohatá hudební nabídka v čele s kapelami Nazareth (UK), Škwor či Buty, pestrý doprovodný program a kompletní chuťová paleta hořkých piv Radegast. Slavnosti se uskuteční v sobotu 27. srpna 2022 od 11 hodin. Pestrý hudební a pivní program Radegast dne 2022 nabídne zábavu, adrenalinové aktivity a bohatá nabídka jídel, jako jsou steaky, burgery, kýta na ohni, či trhané maso,

ZDROJ: https://www.atlasceska.cz/aktualne/tipy-na-vikend-27-28-srpna-130778