Lukáš Janoušek

Po probuzení nechci brát telefon do ruky. Ale zatím jsem se k tomu nedopracoval, říká Lukáš Janoušek

Do čeho investují, jaká byla jejich první práce, kam si rádi zajdou na dobré jídlo či jaký největší fuckup ve své kariéře zažili. Na toto a mnohem více se v rámci formátu Karlínských 20 ptáme zajímavých osobností nejen českého byznysu. Ty přibližuje v netradičním světle a dává nahlédnout pod pokličku jejich kariérních úspěchů. Proč Karlínských? Protože právě v této pražské čtvrti sedíme nejen my, ale také celá řada dalších startupů, firem a jednotlivců, co stojí za pozornost.

Tentokráte jsme Karlínských 20 položili Lukáši Janouškovi, někdejšímu marketingovému řediteli českého fintechu Twisto, který se rozhodl využít extrémního nárůstu obliby cestování s karavany a obytnými vozy a stal se spoluzakladatelem sharingového startupu Campiri. Kolik karavanů sám vlastní? Proč se před důležitým vystoupením buší třikrát do hrudi? A jaké práce musel dělat, aby zjistil, co v životě dělat nechce?V kolik chodíš spát a kolik toho průměrně naspíš?
Chodím spát kolem jedenácté a vstávám v sedm. Třikrát až čtyřikrát týdně si o půl hodiny či hodinu přivstanu, abych si ráno zacvičil. Snažím se tedy spát osm hodin denně. Spánek hodně řeším. Kvalitu měřím chytrým prstenem Oura, žárovky večer používám jen s červeným světlem kvůli melatoninu, stejně tak zbarvení obrazovky mobilu či počítače. Aktuálně mi to ale úspěšně nabourává novorozená dcera Meda.

Jakou aplikaci v telefonu otevíráš ihned po probuzení?
Budík, abych ho vypnul. Pak hned aplikaci Oura, abych zkontroloval kvalitu spánku. Mrknu na Windy.com, abych se podíval na počasí. Následuje rychlý pohled na portfolio v TradingView, informační servery a většinou neodolám otevřít pracovní e-mail a Slack. Mnohem radši bych ale po probuzení vůbec nebral do ruky telefon a budík měl analogový. K tomu jsem se ale zatím nepropracoval.

Ty nejzásadnější nástroje ve tvém telefonu a počítači?
V mobilu Gmail, kalendář, Slack, Apple Pay, Twisto a aplikace bank, Wolt, WhatsApp, Messenger, Windy, Waze, Oura, aplikace Zdraví, kalkulačka, Spotify, Liftago, Uber, Lastpass, Qerko, Citymove, appky pro Smart Home v PC pak ještě Google Docs, Google Data Studio, Pipedrive, LinkedIn. A mimo PC či mobil používám také tablet Remarkable II, geniálně jednoduchý a skvěle použitelný digitální zápisník.

Na jakém přístroji pracuješ nejčastěji?

Macbook Air 13″ M1, iPhone 13 mini, tablet Remarkable II.

Jaký outfit nosíš ve většině případů?
Čím dál tím méně mě baví řešit módní trendy, takže většinou jednobarevná trika nebo mikiny bez potisku, džínsy slim střihu nebo kraťasy v létě. Černé nebo bílé sneakers, v létě pantofle Birkenstock, černou kšiltovku NY a většinou nevycházím bez batohu Db Ramverk, do kterého se pohodlně zabalím i na dvoudenní trip.

pan Janoušek s autobusem v ruce

Co boty? Máš nějaký oblíbený model tenisek?
Nejsem žádný sneakerhead, ale mám rád celočerné Nike, Veja a bílé Adidas Stan Smith.

Pět věcí, které nikdy nesmí chybět ve tvém batohu?
13″ Macbook Air, nabíječky, tablet Remarkable II, Apple Airpods, pouzdro na karty a doklady.

Jmenuj knihu, kterou bys doporučil všem k přečtení.
Proč spíme od Mathew Walkera. Je až neuvěřitelné, jak málo se učíme o důležitosti spánku a jaký je kvalitní spánek gamechanger pro kvalitu života, energii, náladu a výkon.

Jaký film/seriál můžeš vidět klidně tisíckrát a neomrzí tě?
Film Forrest Gump, seriál Friends.

Jakou hudbu si pustíš pro uklidnění? A která tě naopak nakopne?
Na uklidnění večer si rád pustím například nějaké chillout-beats lounge electro playlisty na Spotify či DJ sety na Youtube. Když se potřebuju dostat do flow například při práci, tak si zapínám instrumentální liquid drum’n’bass. A jinak poslouchám podle nálady spoustu různé hudby, od White Lies přes Pierce Brothers, Eltona Johna až po velké lokální hudebníky typu Miro Žbirky a Ivana Krále. Obecně bych asi mohl říct, že mám rád hudbu se silným vokálem, melodií, harmonií a instrumentálně zdatné kapely.

Odebíráš pravidelně nějaký youtubový či podcastový kanál, potažmo newsletter?
Úplně pravidelně asi ne. Mám pár předplacených kanálů – Business Insider, Techcrunch Extra, sleduju newslettery od EU-startups.com. Mám předplacený Deník N a baví mě jejich souhrnné e-maily.

ZDROJ: https://cc.cz/po-probuzeni-nechci-brat-telefon-do-ruky-ale-zatim-jsem-se-k-tomu-nedopracoval-rika-lukas-janousek/