catering

Foodway Catering spojil síly s Českým olympijským výborem. Exkluzivně zajistí všechny akce

Cateringová společnost Foodway Catering, která je součástí gastroaliance Together, stojí před velikou výzvou. Získala čtyřletý kontrakt na partnerství s Českým olympijským výborem a už se připravuje na největší letošní akci – Olympijský festival 2024 v Mostě. Co si od spolupráce společnost slibuje a co všechno partnerství obnáší, prozradil její manažer Richard Vála.

Foodway Catering a Český olympijský výbor (ČOV). Jde o nové spojení, nebo se znáte již z minulosti?


Pro ČOV zajišťujeme catering na různých akcích již delší dobu. Vzhledem k oboustranné spokojenosti jsme se ovšem již minulý rok touto dobou bavili, že bychom naši spolupráci mohli posunout na novou úroveň. A tou toto partnerství bezesporu je.

Co toto partnerství pro vás znamená a co si od něho slibujete?Rozhodně to pro nás znamená obrovskou exkluzivitu, protože pouze Foodway Catering bude zajišťovat akce ČOV. Značka ČOV má obrovský dosah na sociálních sítích, na webových stránkách, i co se týče propojení s firmami.

Díky tomuto marketingovému partnerství se dostaneme i k partnerům ČOV, kterým můžeme ukázat, co všechno děláme, jaký servis nabízíme, a navázat s nimi kontakt či prohloubit dosavadní spolupráci. Mluvíme tu o firmách jako T-Mobile, Toyota a další velké skupiny. Zároveň je to pro nás ale obrovská výzva, posunout naše služby zase o kus dál. Ať už ve zkušenostech, v paletě služeb i napojení na klienty.

klobása v rohlíku

Jak velký rozdíl, co se týče rozsahu služeb, partnerství přinese? Kolik práce vám přibude?


Doteď jsme zajišťovali jen některé akce ČOV. Největší a nejprestižnější z nich je určitě ples olympioniků, kde se scházejí naše olympijské naděje i bývalí vrcholoví sportovci. Účastnili jsme se také podpisu smlouvy o vyslání českých sportovců na OH v Paříži, kterou podepisuje prezident republiky, představení olympijské kolekce a dalších menších akcí.

Nyní řešíme třeba Olympijský běh, který se koná 19. června. Na všech těchto akcích se staráme o kompletní servis, od dobrovolníků přes sportovce až po sponzory a svazovou či politickou reprezentaci. Jde tedy o mix různých disciplín.

Díky našemu partnerství budeme zajišťovat veškeré služby na všech akcích ČOV v následujících čtyřech letech, jejichž vrchol budou zimní olympijské hry v Itálii.

V létě nás čekají letní olympijské hry v Paříži. Bude se už na nich Foodway Catering podílet?


Olympijské hry v Paříži jako takové nás minou, protože to se domlouvá třeba dva roky předem. Nicméně na nás už bude servis pro Olympijský festival, který se uskuteční v Mostě a bude se jednat o zaručeně největší událost tohoto roku.

hamburger s trhaným masem

Co všechno budete mít na Olympijském festivalu na starost?


Samotný Olympijský festival proběhne od 26. července do 11. srpna. Naše práce začnou ale už mnohem dříve. Od začátku července se budeme starat o všechny, kteří připravují technické zázemí, stavějí stage apod. Během festivalu budeme zajišťovat služby pro dobrovolníky, celou festivalovou crew, sportovce, VIP, což je nějakých 400 lidí denně, a samozřejmě návštěvníky. Počítá se, že každý den by mohlo festival navštívit až 15 000 lidí a během zahajovacího dne OH v Paříži 25. července dokonce 20 000 lidí.

To jsou obrovská čísla. Můžete Olympijský festival srovnat s jinou akcí, které jste se účastnili?


Co do doby trvání, je to letošní mistrovství světa v ledním hokeji, kde jsme v kooperaci s Pilsner Urquell obstarávali fanzónu v pražské O2 areně. Co se týče počtu lidí i druhů služeb, tak asi hudební festival Metronom. Na něm jsme měli na starosti také úplně všechno, od stravování dobrovolníků přes crew po hudební skupiny a další VIP hosty. Ta paleta služeb je pak obrovsky pestrá.

Jak se na tak monstrózní akci dá připravit? Víte, co můžete čekat?


Plánuji vše hodně dopředu a nenechávám nic náhodě. Vždy si udělám nějakou kostru, které se držím. Když se všechno pak třeba třikrát předělává, mám se čeho chytit. Vzhledem k tomu, že do olympijského parku se bude platit vstupné, budeme mít vždy představu, kolik lidí můžeme očekávat. To mě uklidňuje.

Jaká je tedy vaše představa? Na co se mohou návštěvníci těšit?


Chceme lidem nabídnout zajímavá jídla. Vybrali jsme mexickou kuchyni, protože je poměrně lehká a zdravá. Budeme tak dělat různé quesadilly, Mexico bowl nebo banh mi bagetu. Chybět ale nebudou ani tradiční smažená jídla nebo grilované klobásy, po kterých je stále velká poptávka.

Naším cílem ale je, aby se najedla celá rodina. Sám jsem se v roce 2021 festivalu zúčastnil s mou partnerkou a dcerkou, a tak vím, že je třeba, aby bylo možné zakoupit i nějakou svačinu, oběd, večeři i pití pro všechny generace.

catering

Jak dokážete takové akce obstarat personálně? Přibíráte nové lidi, nebo se spoléháte na dobrovolníky?


Počet zaměstnanců se ani u takových akcí nemění, posilujeme především řady dobrovolníků. Vždy se je snažíme zajistit dostatečně dopředu. Jsme rádi, když s námi ti stejní lidé stráví celou akci. Od nás dostávají ubytování, stravu a ještě si dobře přivydělají. Často si naši dobrovolníci berou volno z práce, aby na akci mohli být celou dobu.

Nakousli jsme zimní olympijské hry v Itálii. Už víte, co se od vás bude chtít?


Zatím toho moc nevíme, protože vše se nyní točí kolem Paříže. Záleží na tom, jak bude velký Český dům, který má sice nějaký daný základ, ale vstupuje tam mnoho dalších faktorů. S ČOV jsme jen probírali možnost spolupráce a za nás je to prestižní akce, na které bychom se rozhodně podílet chtěli. Ale jak to bude vypadat, se necháme překvapit.

ZDROJ:

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.