Vánoční cukroví

Cukroví, vánočka, vaječňák. Kde si objednat nejlepší vánoční cukroví?

Máloco tak navodí vánoční atmosféru jako voňavé cukroví, křehká vánočka a poctivý vaječný koňak. Pokud jste se letos rozhodli odměnit a prožít vánoční svátky v klidu, pak si můžete doma upéct jen jeden druh cukroví (aby se neřeklo) a zbytek nechat na profesionálech.

Je totiž nejvyšší čas objednat si to nejlepší, co na letošní vánoční svátky čeští cukráři připravili. Pospěšte si, mizí rychle.

Cukrárna Myšák

Baví vás s rodinou vykrajovat a zdobit? Ušetřete svůj drahocenný čas přípravou těsta a objednejte si už hotové a správně uleželé z Cukrárny Myšák v pražské Vodičkově ulici. A když už tam budete, dejte si legendární buchtičky s vanilkovým krémem. Prostě jenom proto, že si je zasloužíte.

Erhartova cukrárna

Ať už na pražské Letné, Vinohradech, či ve Vodičkově ulici na Praze 1 vám příjemné cukrářky i prodavačky nabídnou hned několik druhů výborného klasického českého cukroví.

To se mimochodem peče z velké části právě na Letné v jedné z nejstarších stále funkčních funkcionalistických cukráren v Česku.

Anežka Praha

Relativně nové a rozhodně cool bistro si pro vás v rámci vánočních svátků připravilo i vlastní repertoár cukroví, ze kterého budou nadšení především milovníci vosích hnízd.

Celý nákup můžete spojit s prohlídkou kláštera sv. Anežky České, ve kterém kavárna sídlí. Amen.

Cukrář Skála

Už tradičně každý rok chystá vánoční cukroví i Lukáš Skála, jeden z nejlepších cukrářů široko daleko. Letos jeho tým upekl hned dvanáct druhů cukroví včetně vánočního dortu.

Seženete u něj také těsta, vánočku a oblíbený biskupský chlebíček. A jako bonus i vaječný koňak. Vánoce vyřešeny.

Cukrárna Ivety Fabešové

Když tento víkend půjdete na vánoční procházku na Kampu, stavte se na horkou čokoládu a zákusek ve Werichově vile u Ivety Fabešové. Ta právě vydala krásný adventní kalendář plný kvalitních ručně vyráběných pralinek.

Mikuláš je až v pondělí a žádnému obdarovanému rozhodně nebude vadit, že bude muset najednou otevřít hned pět okének.

A pro ty, co rádi zdokonalují své kulinární schopnosti, můžete přibalit i novou knihu Ivety Fabešové s vánočními recepty.

Votre Plaisir

Do této exkluzivní cukrárny v pražské Klimentské ulici, kterou vedou manželé Gabriela a Michal Hrubcovi, byste rozhodně měli před Vánoci zavítat.

Minimálně jen proto, aby vám bylo na chvíli krásně. S sebou si pak domů můžete odnést výborný vánoční koňak a naducanou a cukrem zasněženou vánočku.

ZDROJ: https://forbes.cz/cukrovi-vanocka-vajecnak-kde-si-objednat-nejlepsi-vanocni-cukrovi/